Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak przedłużyć paznokcie żelem?

4 maja 2023 Jak przedłużyć paznokcie

Marzysz o długich paznokciach, ale ale Twoja naturalna płytka ciągle się łamie? Chcesz zaszaleć i tym razem postawić na wyrazistą stylizację, której pozazdroszczą Ci wszystkie koleżanki? Dowiedz się jak krok po kroku przedłużyć paznokcie żelem i ciesz się modną stylizacją!

Przedłużanie paznokci – co będzie potrzebne?

Zanim zabierzesz się za przedłużanie paznokci, dokładnie przygotuj wszystkie potrzebne elementy. Będą to: 

 • Lampa UV: koniecznie wybierz model, który utwardzi żel – czyli taki o mocy powyżej 50 W.
 • Żel: dobrze sprawdzi się żel samopoziomujący – szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z domowymi stylizacjami. Taki żel jest stosunkowo prosty w opracowaniu. 
 • Pędzelek: będzie potrzebnydo nakładania żelu.
 • Formy do przedłużania paznokci: pozwalają na szybkie i sprawne przedłużenie płytki oraz osiągnięcie równomiernego i efektownego kształtu.
 • Bloczek polerski i pilnik: do przygotowania płytki oraz do nadania paznokciom ostatecznej formy. 
 • Cleaner: ten preparat odtłuści płytkę i przygotuje ją do nałożenia stylizacji. 
 • Primer: zwiększa przyczepność stylizacji. 

Przedłużanie paznokci żelem krok po kroku

Wiesz już, co jest niezbędne do rozpoczęcia swojej własnej przygody z przedłużaniem paznokci. Teraz pora na ćwiczenia – dowiedz się jak krok po kroku wykonać stylizację żelową, w której przedłużysz naturalną płytkę i spróbuj swoich sił już dzisiaj! 

 1. Przygotowanie płytki: opracuj skórki, skróć paznokcie, ale nie za bardzo – niech wolny brzeg paznokcia sięga lekko ponad opuszek, zmatuj płytkę. 
 2. Cleaner: przemyj płytkę cleanerem, a następnie nałóż primer i poczekaj aż odparuje. 
 3. Nałóż żel na płytkę: po nałożeniu utwardź żel w lampie UV.
 • Nałóż szablon, a następnie kolejną warstwę żelu: po nałożeniu szablonu zaaplikuj kolejną warstwę żelu i uformuj ją tak, by osiągnąć pożądany kształt i długość paznokcia. Ponownie umieść dłonie w lampie UV. 
 • Nałóż żel budujący: lub jeśli wolisz – kolejną warstwę żelu jednofazowego. Utwardź paznokcie w lampie.
 • Wypiłuj paznokcie: teraz możesz delikatnie zdjąć szablon i przystąpić do pracy pilnikiem. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt, wygładź też płytkę. 
 • Pomaluj paznokcie: przemyj płytkę cleanerem i pomaluj ją wybranym kolorem, na koniec nałóż top i utwardź w lampie. Gotowe! Możesz cieszyć się długimi i pięknymi paznokciami! 

Od zawsze marzyłaś o tym, by nauczyć się przedłużać paznokcie metodą żelową? Dzięki naszemu artykułowi wiesz już dokładnie, jak krok po kroku się do tego zabrać. Wypróbuj już dzisiaj tę metodę przedłużania paznokci i ciesz się efektowną stylizacją. Powodzenia! 

Trendowe rozwiązania do łazienki – jak stworzyć nowoczesne wnętrze

Redakcja agusiowo.com.pl

"Agusiowo" to serwis internetowy, który poświęca się tematom związanym z parentingiem, opieką nad dziećmi, dietą, zdrowiem oraz domem. Redakcja ta oferuje rodzicom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat wychowywania dzieci, dbałości o zdrowie i odpowiednie odżywianie. Zespół redakcyjny "Agusiowo" składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie wychowania dzieci, dietetyki, zdrowego stylu życia oraz domowych porządków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc rodzicom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i stworzeniu harmonijnej atmosfery w domu. Celem redakcji "Agusiowo" jest nie tylko dostarczanie rodzicom praktycznych wskazówek i narzędzi, ale także inspirowanie do tworzenia bliskich i wspierających relacji z dziećmi oraz promowanie zdrowego stylu życia i harmonii w domu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepsze materiały do ocieplania domu – co wybrać
Jak zbudować własny taras – krok po kroku
Trendowe rozwiązania do łazienki – jak stworzyć nowoczesne wnętrze

Jesteś zainteresowany reklamą?