Parenting

Obozy młodzieżowe – dlaczego to najlepsza forma wakacji dla dziecka?

Obozy młodzieżowe – dlaczego to najlepsza forma wakacji dla dziecka?

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wielu rodziców staje przed dokładnie takim samym dylematem: jak zorganizować dziecku wakacje? Jeśli pociecha ma za sobą dobry rok, wykazała się w szkole i nie sprawiała poważnych problemów wychowawczych, to naturalnym pomysłem wydaje się być zafundowanie jej wyjazdu na obóz młodzieżowy. Jest to super atrakcyjna forma zorganizowanego wypoczynku, pożądana przez większość młodych ludzi. Dlaczego obozy młodzieżowe cieszą się tak dużą popularnością? To już wyjaśniamy w naszym artykule.

Aktywny czas bez rodziców

Obozy młodzieżowe są bardzo atrakcyjną formą wypoczynku dla młodych ludzi, którzy wreszcie mogą spędzić trochę czasu poza domem, bez rodziców, w gronie rówieśników. Takie wakacje nie pozostawiają miejsca na nudę, zwłaszcza jeśli mówimy o obozie tematycznym (za chwilę do tego wrócimy).

Jeśli więc Twoje nastoletnie dziecko coraz częściej kręci nosem na wspólne, rodzinne wakacje, to być może jest to ten moment, w którym warto sfinansować mu wypoczynek bez rodziców.

Powiew samodzielności

Szczególnie nastoletnie dzieci mają silną potrzebę akcentowania swojej samodzielności. Chcą być traktowane poważnie, niemal jak dorośli, a wyjazd na obóz bez rodziców daje im takie poczucie. Jest to również oznaka zaufania do młodego człowieka. Jeśli wiesz, że dziecko bez problemu poradzi sobie na obozie, w tym z zarządzaniem budżetem (kieszonkowe), to nie ma się nad czym zastanawiać – zafunduj mu wyjazd na obóz młodzieżowy.

Atrakcyjne programy obozów młodzieżowych

Współczesne obozy młodzieżowe to przede wszystkim imprezy tematyczne. Oznacza to, że program obozu jest zbudowany wokół jakiegoś motywu przewodniego, oczywiście budzącego duże zainteresowanie wśród młodych ludzi.

W ofertach czołowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej znajdziemy obozy o takiej tematyce, jak: artystyczna, otaku, sportowa, survivalowa, chillout czy jeździecka. Z pewnością znajdziesz imprezę, która idealnie wpisuje się w zainteresowania Twojego nastolatka.

Wypoczynek w gronie rówieśników

Dla młodych ludzi dużo atrakcyjniejszą opcją jest spędzenie wakacji w gronie rówieśników, niż z rodzicami (smutne, ale prawdziwe). Obóz młodzieżowy stwarza ku temu idealne warunki. Nastolatki mogą zawrzeć nowe znajomości, podzielić się swoimi doświadczeniami, świetnie spędzić czas na zajęciach zorganizowanych a kto wie, może nawet znaleźć nowych przyjaciół?

Okazja, aby trochę stęsknić się za domem

W każdym domu zdarzają się konflikty na linii rodzice-dziecko, zwłaszcza w okresie dojrzewania pociechy. Młody buntownik, który spędzi np. 10 dni poza domem, z pewnością trochę się za nim stęskni (i vice versa), co powinno pozytywnie wpłynąć na rodzinne relacje. Warto wziąć ten argument pod uwagę.

Gdzie szukać obozów młodzieżowych?

Na dobry początek zawsze warto poszukać organizatora obozów młodzieżowych, który jest godny zaufania i cieszy się doskonałą opinią. Te kryteria spełnia Kogis – jeden z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce.

W ofercie Kogis znajdziesz mnóstwo tematycznych obozów młodzieżowych, przeznaczonych również dla osób w wieku 18 lat. Obozy są organizowane w atrakcyjnych ośrodkach nad morzem czy jeziorem, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i wyróżniają się bardzo bogatymi programami (włącznie z wycieczkami w cenie imprezy).

Pełną ofertę obozów młodzieżowych Kogis znajdziesz na stronie internetowej organizatora kogis.pl.

Udostępnij