Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jak ubrać noworodka w różnych sytuacjach?

20 października 2022 jak ubierać noworodka


Jak ubierać noworodka? Jeżeli myślimy o opiece nad noworodkiem czy niemowlakiem, należy zadbać o jego garderobę. Dla początkujących rodziców, którzy muszą oswoić się z ubieraniem dziecka, może to być nie lada wyzwanie.
W garderobie malucha powinny znajdować się takie elementy ubrania jak pajace, swetry, body, polary, rajstopy, kombinezony, rękawiczki, czapka, śpiwór. Wspaniały widok małych ubranek oraz szybki przybieranie na wadze malucha powoduje, że rodzice chcą w tym samym czasie nałożyć jak największą ilość ubranek. W tym momencie pociecha może mieć na sobie dwie warstwy ubranek i dodatkowo jest okryta kocem. Rodzice często popełniają błąd, ubierając dziecko tak, jak oni odczuwają temperaturę co, jest błędem i naraża dziecko na wychłodzenie i na przeziębienie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • od czego zacząć ubieranie noworodka
  • jak ubierać noworodka w różne pory roku

Jak ubierać noworodka? Od czego należy zacząć?

Jak ubrać noworodka

Żeby dobrze ubierać niemowlaki lub noworodki, trzeba się odpowiednio przygotować do tego zadania. Należy wygospodarować jakieś miejsce w domu lub pomieszczenie do przewijania i przebierania malucha. Można również zaopatrzyć się w specjalne nakładki do łóżeczek czy materacyków, które uchronią je przed zabrudzeniami. Szybkie i wygodne ubieranie to również poprawne i odpowiednie wybieranie ubrań dla pociech. Poleca się, aby wybierać początkowo ubrania o jeden rozmiar za duży i wykonane z odpowiedniego materiału. Powodem jest fakt, aby dziecko czuło się dobrze i nie krępowało się podczas aktywności.

Przy wyborze ubranek dla dzieci trzeba unikać takich, które mają szwy, metki czy inne materiały, które mogą podrażnić lub zranić niemowlę. Rodzic powinien także wybierać takie ubrania, które zapewnią łatwy dostęp i nie sprawią trudności przy przebieraniu malucha, ponieważ niemowlaka przebiera się co najmniej kilka razy dziennie. Początkowo zaleca się wybór ubranek, które mają zapięcia na całej długości po to, aby ubierając dziecko nie doprowadzać do stresujących i niepotrzebnych sytuacji. Większość noworodków i niemowlaków nie lubi przeciskania czegoś przez główkę.

Jak ubrać noworodka w poszczególną porę roku?

Wiosna jest piękną porą roku, ale potrafi doskwierać. Różne skoki temperatur, opady deszczu i wiatr przy złym ubraniu dziecka mogą spowodować przeziębienie lub inne choroby. Jeżeli wiosną panuje temperatura poniżej 18°C, to należy ubrać trzy warstwy. Pierwszą warstwą może być body i śpiochy, drugą sweterek bądź bluza, a ostatnią kombinezon średniej grubości z czapeczką. Powyżej 19°C należy zakładać dwie warstwy. Latem rodzice nie powinni ubierać noworodka w cebulkę, ponieważ mogą spowodować odparzenia i nadmierne pocenie. W chłodniejsze dni warto mieć przy sobie bluzę. Ubranka powinny być uszyte z przewiewnej bawełny. W upalne dni należy nosić przy sobie lekki krem z filtrem UV. Jesienią trzeba uważać podczas ubierania noworodków. Jest to okres, w którym łatwo dziecku się przeziębić . Najlepszą zasadą stosowaną przez rodziców jest o jedną warstwę więcej niż dorosły. Ciuchy dziecka powinny być wykonane z dobrego jakościowo materiału najlepiej z bawełny.
Zimą wychodząc na spacer z noworodkiem, należy zawsze zabierać ze sobą kocyk. Należy zaopatrzyć się w body z długim rękawkiem, śpiochy niemowlęce, sweter, kombinezon i rękawiczki z jednym palcem.

Jak przedłużyć paznokcie

Redakcja agusiowo.com.pl

"Agusiowo" to serwis internetowy, który poświęca się tematom związanym z parentingiem, opieką nad dziećmi, dietą, zdrowiem oraz domem. Redakcja ta oferuje rodzicom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat wychowywania dzieci, dbałości o zdrowie i odpowiednie odżywianie. Zespół redakcyjny "Agusiowo" składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie wychowania dzieci, dietetyki, zdrowego stylu życia oraz domowych porządków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc rodzicom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i stworzeniu harmonijnej atmosfery w domu. Celem redakcji "Agusiowo" jest nie tylko dostarczanie rodzicom praktycznych wskazówek i narzędzi, ale także inspirowanie do tworzenia bliskich i wspierających relacji z dziećmi oraz promowanie zdrowego stylu życia i harmonii w domu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

letnie ubrania chłopięce
Gitarowy obóz Kogis
zabawy na urodziny

Jesteś zainteresowany reklamą?