Dom i rodzina

Plac zabaw na balkonie – inspirujące pomysły na jego aranżację

Plac zabaw na balkonie – inspirujące pomysły na jego aranżację

Plac zabaw na balkonie pozwala na stworzenie wyjątkowego kącika dla zabaw dla malucha. To polecane rozwiązanie dla tych rodziców, którzy posiadają małe mieszkania, a dzieci dzielą w nich jeden pokój. Wówczas warto pokusić się o stworzenie dla nich dodatkowej przestrzeni do spędzania czasu i zabawy, a balkon jest do tego idealnym miejscem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zaprojektować plac zabaw na balkonie
  • plac zabaw na balkonie jako przygoda bez wychodzenia z domu
  • jak stworzyć miejsce do zabaw dla dziecko i nie zmarnować przy tym przestrzeni

Jak zaprojektować plac zabaw na balkonie?

Zaprojektowanie miejsca zabaw dla dzieci na balkonie nie jest trudne. Przeciwnie – może to być dobra zabawa, która połączy dzieci i rodziców. Jeśli przestrzeń balkonu nie jest duża to można wykorzystać ją od ustawienia ulubionych zabawek dziecka, np. kuchenki do gotowania lub namiotu, który będzie „udawał” prawdziwy domek. Jeśli balkon jest większy to można podzielić go na kilka stref zabaw. Warto pamiętać aby maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń i zadbać o to, by było kolorowo. W końcu dzieci niczego tak nie uwielbiają jak kolory!
W praktyce decyzja o oddaniu dzieciom balkonu na miejsce zabaw powinna być wcześniej przemyślana. Inni domownicy nie powinni mieć co do tego zastrzeżeń. Warto zatem przedyskutować z innymi domownikami czy zgadzają się na oddanie balkonu na miejsce do zabawy dla najmłodszych. Czy możliwe jest zagospodarowanie całej, dostępnej przestrzeni. Można pozostawić nieco miejsca na inne potrzeby, np. ro rozwieszania ubrań lub jako miejsce składowania rzeczy domowników.

Plac zabaw na balkonie – przygoda bez wychodzenia z domu

plac zabaw na balkonie

Oprócz tego, że plac zabaw na balkonie pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń do zabawy to jest również sposobem na spędzeni czasu w wyjątkowy sposób. Najczęściej inaczej niż na co dzień. Dzieci są kreatywne. Warto zatem stworzyć dla nich np. domek na balkonie, który w niczym nie ustępuje temu np. na dworze lub obok lasu. To okazja do niezapomnianej przygody i sposób na wspólne spędzenie czasu rodziców i dzieci.
Mały plac zabaw na balkonie sprawdza się także wówczas gdy, z jakiś powodów, nie można pozwolić sobie na spacer lub wypad za miasto. Wówczas warto zaaranżować miejsce na balkonie aby w ten sposób spędzić z pociechami trochę czasu na świeżym powietrzu.

Jak stworzyć miejsce do zabawy dla dziecka i nie zmarnować przestrzeni?

Przed zaaranżowaniem balkonu warto odpowiednio wcześniej rozplanować umiejscowienie wielu rzeczy, aby maksymalnie zagospodarować dostępne miejsce. Można pokusić się o narysowanie planu placu do zabaw i zaprosić do tego maluchy. W końcu to one będą głównymi gospodarzami tego miejsca.
Dobrze jeśli na balkonie znajdzie się przestrzeń do siedzenia. Może to być, np. mały stoliczek lub miejsce na namiocik dziecięcy, a także skrzynka z zabawkami i ulubionymi gadżetami dziecka. W ten sposób będzie się ono dobrze czuło w nowym miejscu zabaw i chętnie będzie spędzać tam czas.

Plac zabaw na balkonie to okazja do stworzenia dziecku wyjątkowej przestrzeni do zabawy i aktywnego spędzania czasu. Zazwyczaj w sytuacji gdy nie może pójść na plac zabaw lub wyjechać za miasto. To też możliwość wykazania się kreatywnością w czasie aranżowania balkonu.

Udostępnij