Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Urodziny dla dzieci. Prosty poradnik na niezapomnianą zabawę.

18 stycznia 2023 zabawy na urodziny


Zabawy na urodziny, to nierzadko główna atrakcja całej imprezy. Jeżeli rodzic myśli o zorganizowaniu urodziny dla dziecka, musi przedtem ułożyć sobie w głowie plan takiej imprezy. Oczywiście jest to sporządzenie listy gości, wypisanie zaproszeń, zamówienie tortu to jedne z nielicznych czynności, które powinny znaleźć się podczas planowania urodzin. Można zachęcić dziecko, żeby samo napisało zaproszenie, ponieważ dzieci to lubią. Należy również sporządzić listę zakupów, przekąsek i zapewnić atrakcje dla gości. Obowiązkowym elementem imprezy muszą być ozdoby. Mogą to być balony, a także taśmy ozdobne, ponieważ dzieci je uwielbiają. Na przyjęciu urodzinowym nie może obejść się również bez konkursów i urodzinowych zabaw, w których można wygrać nagrody. Za nagrodę może posłużyć, np. zabawka czy słodycze. Świetnie na takich imprezach sprawdzają się również gry planszowe, które wciągają uczestników rozgrywki i dają wiele frajdy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najlepsze zabawy na urodziny dziecka
  • jakie są atrakcje urodzinowe

Zabawy na urodziny dziecka

W przyjęciu urodzinowym przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Urządzając urodziny bardzo ważne, jest, aby zapewnić zabawy urodzinowe dla dzieci. Pokój pełen zabawek czy zaganianie dzieci do zabaw się raczej nie sprawdza. Trzeba pociechy czymś zainteresować i zaskoczyć, aby chętnie uczestniczyły w tych zabawach. Gry i zabawy oczywiście muszę być dostosowane do wieku dzieci. Ciekawym pomysłem mogą okazać się różne zadania grupowe, w których dzieci wykażą się rywalizacją między sobą, a także kreatywnością. Poniżej przedstawiono pięć najciekawszych i najlepszych zabaw na urodzinach:

1. Urodzinowy pociąg. Zabawa ta polega na tym, że każde dziecko otrzymuje karteczkę, na której rysuje wagonik pociągu. Zadaniem solenizanta jest narysowanie lokomotywy. Kiedy dzieci narysują wagoniki i lokomotywę to na ścianie przykleja się kartki i tworzy się długą ciuchcię.
2. Ciepło, zimno. Klasyczna i dobrze znana zabawa. Jedno z dzieci, opuszcza pokój, a reszta dzieci chowa zabawkę lub inny przedmiot. Po ukryciu zabawki, dziecko wraca do pokoju i rozpoczyna poszukiwania przedmiotu. Dzieci poprzez wypowiadanie słów ciepło i zimno pomagają drugiemu dziecku znaleźć ukrytą zabawkę.
3. Taniec z miotłą. Do zabawy jest potrzebna nieparzysta liczba dzieci. Dzieci dobierają się w pary, a jedna z pociech bez pary otrzymuje miotłę. Włącza się skoczną muzykę, podczas której dzieciaki tańczą (dziecko z miotłą również). Kiedy muzyka się kończy, dzieci poszukują nowej osoby do pary to z miotłą również. Zabawę powtarza się kilkukrotnie, aby każde dziecko mogło zatańczyć z miotłą.
4. Balonowe twarze. Każde ze szkrabów dostaje balon. Zadaniem jest nadmuchanie balonu i namalowanie na nim śmiesznej minki mazakami. Na koniec robi się konkurs na najśmieszniejszą minkę.
5. Kogo brak? Ochotnik opuszcza pokój, w którym w międzyczasie chowa się dziecko. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie imienia osoby, której brakuje.

Atrakcje urodzinowe

Atrakcje urodzinowe są podstawą udanej imprezy urodzinowej. Najbardziej popularne atrakcje urodzinowe to, między innymi:
a) Piniata, która jest ciekawym urozmaiceniem imprezy. Piniatę należy wypełnić cukierkami lub zdrowymi przekąskami. Dzieci muszą ją rozbić, aby dostać się do smakołyków.
b) Taniec do ulubionych piosenek, który zachęca dzieci do zabawy.
c) Zawody sportowe. Idealnie sprawdzą się latem na działce, gdzie jest sporo miejsca. Można zorganizować różne dyscypliny, w których dzieci będą rywalizować o nagrody. Przyjemne i zdrowe dla dzieci.
d) Malowanie twarzy. Głównie zabawa dla młodszych dzieci, które uwielbiają takie atrakcje.

Jak przedłużyć paznokcie

Redakcja agusiowo.com.pl

"Agusiowo" to serwis internetowy, który poświęca się tematom związanym z parentingiem, opieką nad dziećmi, dietą, zdrowiem oraz domem. Redakcja ta oferuje rodzicom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat wychowywania dzieci, dbałości o zdrowie i odpowiednie odżywianie. Zespół redakcyjny "Agusiowo" składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie wychowania dzieci, dietetyki, zdrowego stylu życia oraz domowych porządków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc rodzicom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i stworzeniu harmonijnej atmosfery w domu. Celem redakcji "Agusiowo" jest nie tylko dostarczanie rodzicom praktycznych wskazówek i narzędzi, ale także inspirowanie do tworzenia bliskich i wspierających relacji z dziećmi oraz promowanie zdrowego stylu życia i harmonii w domu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przedłużyć paznokcie
Czy klimatyzatory split to dobry wybór?
Magazyn energii do domu - ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Jesteś zainteresowany reklamą?